Sihirli Tekerler Ne Yapar?

Teker döner ve nerede bir sihirle karşılaşırsa, orada, yöreye özgü hikayeler, oyunlar ve müzikler ile canlanan masalların içinde çocuklarla buluşur.

Sihirli Tekerler, gezer, araştırır, keşfeder, çalışır, yaratır, uyarlar ve keyifli bir konaklama ile birlikte oluşturduğu masallı oyunlu doğa programına sizleri davet eder.

Doğanın sihirli bucaklarına çağırılacağınız her buluşmamız için önceden, talep ve ihtiyaç doğrultusunda, bir konu belirlenir. Belirlenen konuda uzman öğretmen ve sanatçılarla birlikte, süprizle dolu bir program oluşturulur ve hep birlikte yola koyuluruz.

Sihirli Tekerler, her buluşma sonunda sizleri cebinizde sihirli bir doğa parçasından güzel anılar, yaşadığınız bir masal, yeni oyunlar, hikayeler, şarkılar ve kalbinizde mırıl mırıl bir melodi ile uğurlar. Taa ki bir sonraki buluşmaya kadar…

Bu arada kendisi için belirlediği bazı kolaylıkları ve meseleleri de sizlerle paylaşmayı ister. Mesela,

Yeni bir yere gittiğiniz zaman nerede yenir içilir, hangi denize girelim, hangi sahile gidelim derken, hele ki bilmediğimiz bir bölgedeysek en az bir saatimizi kaybedip, karar verme telaşı içinde içimizde yeni uyanan topluluk duygusunu kaçırıp kampa bu şekilde geri dönebiliyoruz böylesi güzel kamplar sırasında. Bunun için öğle yemeğini muhakkak programa katmak bizim için önemli. Ayrıca öğle dinlenmesine hep birlikte veya yalnız katılabileceğimiz ortamı da yaratmak önemli. Bu bağlamda,

Sihirli Tekerler, “her şey içinde” programları ile sizi bilinmezleri bilinene çevirirken keyif vaktinizi kısaltacak sıkıntılardan uzak tutmak niyetiyle hareket eder.

Meselelerinden bazıları ise şöyle;

  • Doğa’da ve ‘topluluk olma’ duygusuyla bir araya gelirken aslında özlediğimiz şeyler var. Doğal ortamlarda buluşan topluluklarımızın, teknolojiye bulaşmadan, ekranlara bakmadan duramadığımız bu zamandan çok öncesini, doğal beslenmekten başka çaremizin olmadığı, cep telefonlarımız olmadan önceki, hayal kurmaya, düşünmeye, özlemeye fırsat tanıyan zamanlara dönebilmesi; bunun istek ve çabayla hala başarabileceğini hep birlikte görmemiz,
  • Toplumda huzur ve barış için gereken bilinci beslemek üzere farklı kültürler, toplumlar ve toplum kesimlerinin yaşamlarına tanık olurken, hikayeler ve müzik yoluyla etkileşimi artırmak.
  • Az tüketmek, çok üretmek.

Yavaşça!

04 haziran 2017

Bir cevap yazın